• ŻYWE MUZEUM OBWARZANKA- wycieczka "Pszczółek" i "Świetlików"

• Wycieczka do Krakowa do Muzeum Obwarzanka bardzo podobała się dzieciom. Dowiedzieliśmy się m.in. skąd się wzięła nazwa "obwarzanek", poznaliśmy jego tradycję
          i etapy powstawania.
          Mogliśmy również sami wykonać obwarzanka, który smakował wyśmienicie!

• ŚWIĘTO DYNI- grupa "Świetliki"

• Dynie, dynie, wszędzie dynie ;)
          Dzieci w tym dniu m.in. przygotowały dynie z gazet, wzięły udział w "dyniowych igrzyskach" oraz posmakowały pysznej zupy dyniowej!

• DZIEŃ CHLEBA- grupa "Świetliki"

• "Od ziarenka do bochenka"- grupa Świetlików obchodziła Dzień chleba.

W tym dniu dzieci omówiły etapy powstawania chleba, dowiedziały się jakie mamy rodzaje zbóż,

mogły porównać poszczególne ziarenka ze sobą poprzez dotyk, węch i wzrok. Odważni wykonali także test smaku ;)
          Porozmawialiśmy o tym, czy ze zboża możemy mieć tylko chleb, oraz wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczną z wykorzystaniem ziaren zbóż.

• PLANETARIUM ORBITEK- grupa "Świetliki"

• Grupa Świetlików przeniosła się do "Zaczarowanej Rafy". Dzieci dowiedziały się, dlaczego i kiedy podnosi się poziom wód w oceanach i jak ważne jest to dla organizmów żyjących w tych wodach.

• DZIEŃ CHLEBA - "Biedronki"

• Wiersz „Pieczywo” Bogusława Szut

Skąd, na stole, smaczny chlebek?Rolnik sieje ziarno w glebę .(Gleba to jest ziemia czarna, w której rośnie zboże z ziarna).Kiedy zboże jest dojrzałe, rolnik kosi je z zapałem,potem młóci, w swych maszynach i wywozi plon do młyna.Młynarz, w młynie, ziarno miele, białej mąki robi wiele.Z mąką trafia do piekarza, który ciasto, z niej wytwarza.Z ciasta robi: chleb, rogale...W piecu piecze je wytrwale.Jest pieczywo! ślinka leci. Więc, smacznego , drogie dzieci!

• DZIEŃ CHLEBA - grupa "Jeżyki"

• Wiersz „Pieczywo” Bogusława Szut

Skąd, na stole, smaczny chlebek?
          Rolnik sieje ziarno w glebę .
          (Gleba to jest ziemia czarna, w której rośnie zboże z ziarna).
          Kiedy zboże jest dojrzałe, rolnik kosi je z zapałem,
          potem młóci, w swych maszynach i wywozi plon do młyna.
          Młynarz, w młynie, ziarno miele, białej mąki robi wiele.
          Z mąką trafia do piekarza, który ciasto, z niej wytwarza.
          Z ciasta robi: chleb, rogale...W piecu piecze je wytrwale.
          Jest pieczywo! ślinka leci. Więc, smacznego , drogie dzieci !

• Oceanarium Orbitek - grupa "Jeżyki"

• 13 października 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. "Zaczarowana rafa" niczym w Oceanarium, w czasie których dzieci przeniosły się do niezwykłego świata podwodnego, przeżywając z główynymi bohaterami niezwykłą przygodę.

• Na Dzień Chłopaka dla wszystkich przedszkolaków,

najfajniejszych na świecie chłopaków,

szczere i serdeczne, prawdziwe życzenia:

niech Wam się spełniają wszystkie marzenia!